Technika suwnicowa Demag:

Najwyższa precyzja przy budowie turbin

Zmierzając ku słońcu:

Wysoki uzysk energetyczny za pomocą techniki napędowej Demag

Suwnice pracujące na 3 poziomach:

Ekonomiczne rozwiązania do budowy turbin

Technika suwnicowa w elektrociepłowniach opalanych drewnem:

Przyjazne środowisku i w pełni zautomatyzowane


Demag - Gospodarka energetyczna

Oferując kompleksowe rozwiązania, jesteśmy sprawdzonym partnerem dla prywatnej i publicznej gospodarki energetycznej w skali światowej. W jednakowym stopniu przy wytwarzaniu, eksploatacji i konserwacji instalacji energetycznych.
 

Obszary zastosowań

  • Budowa instalacji energetycznych
  • Instalacje do wytwarzania prądu i ciepła
  • Produkcja energii odnawialnej
    • Parki solarne
    • Elektrownie wiatrowe
    • Instalacje biomasy
  • Instalacje do przetwarzania odpadów
 

Budowa instalacji energetycznych

Już przy budowie maszyn i urządzeń do wytwarzania energii nasze suwnice i wciągniki wykonują ważne zadania. Stosuje się je na przykład do produkcji turbin gazowych i parowych, gdzie niezwykle ważne jest pozycjonowanie z milimetrową dokładnością czułych podzespołów maszyn. Również przy produkcji i montażu potrzebnych do tego elementów konstrukcyjnych nasze suwnice wspierają personel montażowy.
 

Instalacje do wytwarzania prądu i ciepła

Nasze suwnice i podzespoły stosuje się w licznych branżach przemysłowych wykorzystujących instalacje do wytwarzania prądu i ciepła zasilane paliwami kopalnymi lub alternatywnymi. Nasze suwnice procesowe o wysokiej mocy podnoszenia umożliwiają na przykład niezawodne serwisowanie turbin i innych podzespołów.
 

Produkcja energii odnawialnej

Nasze produkty sprawdzają się też w czterech centralnych segmentach wytwarzania energii odnawialnej: słońca, wiatru, wody i biomasy. Tym samym stanowią one istotny składnik w łańcuchu procesowym ekologicznego wytwarzania energii.

 

Parki solarne

Pojedyncze elektrownie solarne w obrębie parku solarnego kierują ciągle swoje ogniwa słoneczne w stronę słońca. Za rotację modułów solarnych odpowiadają zestawy kołowe z naszego programu napędowego.

 

Elektrownie wiatrowe

Podczas prac konserwacyjnych w elektrowniach wiatrowych części zamienne i narzędzia należy podnieść do kopuły na wysokość 100 m i wyżej. Dla śródlądowych i morskich farm wiatrowych oferujemy suwnice, wciągniki linowe i łańcuchowe specjalnie dostosowane do potrzeb energii wiatrowej. Produkty Demag zapewniają szybkie i komfortowe procedury serwisowe i skracają czasochłonny transport materiałów. Przyczyniają się one do skrócenia czasów przestoju instalacji i zwiększenia ich wydajności. Ponadto, wiele przedsiębiorstw z branży energii wiatrowej wykorzystuje naszą technologię do produkcji elektrowni wiatrowych.

Instalacje biomasy

W instalacjach do przetwarzania paliw alternatywnych, jak ścinki drewniane lub osad ściekowy, nasze w pełni zautomatyzowane suwnice procesowe odgrywają centralną rolę: wykonują one transport materiału do magazynu, odpowiednie jego mieszanie oraz ciągłe zasilanie paliwem pieców.
 

Instalacje do przetwarzania odpadów

Instalacje do termicznego przetwarzania odpadów przyczyniają się nie tylko do redukcji ciągle rosnącej masy odpadów – lecz również w istotnym stopniu do zaopatrywania w energię.
Nasz udział w tym procesie: urządzenia suwnicowe dostosowane optymalnie do wymogów konkretnej instalacji. Od sterowanej ręcznie suwnicy poprzez częściowo zautomatyzowaną obsługę aż po w pełni zautomatyzowane urządzenie suwnicowe sterowane przez system zarządzania magazynem Demag – dostarczamy technikę na miarę.

 


 


© Konecranes and Demag Sp. z o.o.