Technika napędowa Demag

Ruch na stanowiskach cięcia drewna

Suwnica Demag z wciągnikiem linowym DR-Pro:

Idealny duet dla przemysłu drzewnego

Technika suwnicowa Demag:

Niezawodność działania w takt pracy maszyny

Technika suwnicowa Demag:

Bezpieczna praca tandemowa przy manewrowaniu
drewnianymi płytami

System dźwignicowy lekkiej konstrukcji KBK:

Indywidualne rozwiązania dla obróbki drewna


Demag - Przemysł drzewny i obróbka drewna

Nie sposób wyobrazić sobie życia bez drewna. Oferuje ono wiele możliwości przetwarzania – odpowiednio istnieją też liczne indywidualne rozwiązania, którymi wspieramy branżę obróbki drewna. Nasze suwnice i dźwignice spełniają wszelkie wymagania branży drzewnej.
 

Obszary zastosowań

  • Przemysł tartaczny
  • Konstrukcje drewniane i budowa z prefabrykatów
  • Przemysł meblowy
  • Rzemiosło drewniane

Przemysł tartaczny

Już na stanowiskach cięcia przemysłu tartacznego stosuje się produkty Demag: Nasze napędy transportują długie materiały do „latającej piły“ i pozycjonują je tam z milimetrową dokładnością. Również przy manipulowaniu pociętym drewnem przemysł tartaczny wykorzystuje nasze suwnice – przy magazynowaniu i wysyłce.
 

Konstrukcje drewniane i budowa z prefabrykatów

W zakładach produkujących konstrukcje drewniane i konstrukcje z prefabrykatów nasze suwnice podwieszane stanowią nieocenioną pomoc. W procesie prefabrykacji pojedynczych elementów drewnianych aż po budowę kompletnych domów z prefabrykatów. Wykonują one tymczasowe składowanie płyt bazowych, ich transport do maszyn CNC i przeładunek elementów prefabrykowanych. Jako środki transportu nadpodłogowego nie zajmują cennego miejsca na powierzchni produkcyjnej.
 

Przemysł meblowy

Również do budowy mebli wykorzystuje się technikę suwnicową i dźwignicową Demag – na przykład do składowania profili szynowych i innych surowców oraz dostawy ich do obrabiarek. Nasze dźwignice kompaktowe zapewniają łatwe manipulowanie drewnianymi płytami i dużymi elementami meblowymi.
 

Rzemiosło drewniane

W małych i średnich zakładach rzemieślniczych wymagane są ergonomiczne rozwiązania, które dodatkowo zajmują mało miejsca – jak nasze dźwignice kompaktowe i system dźwignicowy lekkiej konstrukcji KBK. Pozwalają one na nadpodłogowe przemieszczanie ładunków bez żadnych ograniczeń.
 

 


 


© Konecranes and Demag Sp. z o.o.

This website uses cookies to ensure you get the best user experience.  LEARN MORE