Technika suwnicowa Demag

Nieodzowna pomoc w produkcji papieru

Elastyczność przy obsłudze bębnów i konserwacji maszyn:

Suwnice procesowe Demag z wciągnikami i wózkami kątowymi o wysokiej obciążalności

Maksymalnie cztery zwoje na raz:

Chwytak mechaniczny do transportu pojedynczych zwojów i zestawów

W takt pracy maszyny:

Odprowadzanie pustych bębnów
do zasobnika


Demag - Produkcja papieru

Przemysł papierniczy jest jedną z kluczowych branż dla suwnic procesowych Demag. Od precyzyjnego pozycjonowania walca maszyny aż po w pełni zautomatyzowane magazynowanie zwojów papieru Demag oferuje indywidualne rozwiązania na miarę. Dzięki licznym projektom, które zrealizowaliśmy dla zakładów produkcji i obróbki papieru na całym świecie, dysponujemy doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą branżową.

Wszędzie tam, gdzie wymagany jest bezpieczny transport elementów maszyn, podnoszenie bębnów w takt pracy maszyny papierniczej i składowanie zwojów papieru, nasze suwnice odgrywają centralną rolę.
 

Obszary zastosowań

  • Produkcja papieru
  • Magazynowanie papieru
  • Serwis 

Produkcja papieru

Nasze szerokie portfolio techniki suwnicowej i dźwignicowej obejmuje rozwiązania dla wszystkich zadań w produkcji papieru:
 
Bezpieczne manewrowanie pełnymi bębnami i niezawodny transport pustych bębnów do strefy suchej maszyny papierniczej.
Prace serwisowe jak wymiana sita i mat filcowych w strefie wilgotnej maszyny papierniczej
Wymiana walców i innych podzespołów maszyny papierniczej
Transport części maszyny – np. w sekcji przygotowania materiału
Prace serwisowo-konserwacyjne we wszystkich obszarach roboczych fabryki papieru
 

Magazynowanie papieru

Aby skutecznie sprostać wysokiej mocy przerobowej maszyny papierniczej, konieczna jest niezawodna i elastyczna technika transportowa. Na całym świecie zrealizowaliśmy już szereg systemów magazynowych z urządzeniami suwnicowymi do pionowego składowania zwojów papieru, w których pracuje technika suwnicowa Demag. 
 
W pełni zautomatyzowanych magazynach zwojów papieru nasze suwnice przechwytują zwoje, układają je pionowo w stosach i w razie potrzeby przygotowują do wysyłki.
 
Suwnice są sterowane przez system zarządzania magazynem Demag, który jest bezpośrednio połączony z serwerem Klienta, instalacją do transportu zwojów i terminalami obsługowymi w różnych obszarach roboczych fabryki papieru. Indywidualne koncepcje magazynowania – dostosowane do funkcji magazynu tymczasowego lub wysyłkowego – można dowolnie konfigurować za pomocą wizualizacji interfejsu użytkownika.


Serwis

Ścisłe połączenie techniki suwnicowej z procesami produkcyjnymi wymaga maksymalnej dyspozycyjności systemu transportowego. Oprócz stosowania wysokiej jakości podzespołów gwarantuje to nasza rozbudowana sieć serwisowa suwnic procesowych ze specjalistami zatrudnionymi w spółkach-córkach na całym świecie.
 
Nasze skrojone na miarę pakiety serwisowe obejmują okresową konserwację i całodobowy serwis awaryjny.

 


 


© Konecranes and Demag Sp. z o.o.

This website uses cookies to ensure you get the best user experience.  LEARN MORE