Suwnice Demag dla mistrza świata

Propapier PM2, Eisenhüttenstadt

Bezpieczny transport

Obsługa bębnów za pomocą trawersy obrotowej z napędem silnikowym

Bezpieczne magazynowanie – terminowa dostawa

Do 650 000 t papieru rocznie

Suwnice procesowe z podnośnikiem próżniowym

Bezpieczne i łagodne manewrowanie bębnami

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Oszczędność miejsca dzięki układaniu w stosy o wysokości do 17,5 m


Ekonomiczny cykl w formacie XXL

Najwyższa jakość i wysokie tempo pracy

Od marca 2010 r. maszyna PM2  w Eisenhüttenstadt produkuje jako najbardziej wydajna na świecie maszyna papiernicza tekturę falistą o szerokości 10,20 m. Testliner i papier falisty o gramaturze od 70 do 130 g/m2 są produkowane w 100 % z makulatury. Najważniejszy cel: maszyna ma uzyskać jak najszybciej swą maksymalną wydajność. Wtedy 1 800 m surowego papieru wypełnia bęben co minutę.

Najwyższa wydajność na światowym poziomie

Już po 8 miesiącach od rozruchu maszyna PM2 uzyskała światowy rekord w produkcji tektury o gramaturze 90 g/m² w trybie 24-godzinnej pracy ciągłej. W kwietniu 2011 r. zakład pobił nowy rekord świata: 1 650 m/min tektury falistej o gramaturze 80 g/m² opuściło maszynę w ciągu 30 godzin ciągłej pracy.

Suwnice w służbie efektywnej logistyki

Warunkiem wysokiej wydajności produkcji jest niezawodna technika transportowa, która wymaga na każdym etapie sprawnej logistyki i efektywnej obsługi aż do stanowisk wysyłkowych. Demag Cranes & Components dostarczył kompletną technikę suwnicową dla fabryki papieru i magazynu zwojów oraz połączył produkcję i logistykę za pomocą systemu zarządzania magazynem.

Wszędzie tam, gdzie wymagany jest bezpieczny transport elementów maszyn, podnoszenie bębnów w takt pracy maszyny papierniczej i składowanie zwojów papieru, suwnice Demag odgrywają centralną rolę.

 

 

Propapier PM2

Magazyn wysyłkowy zwojów papieru

Galeria zdjęć

Dane techniczne

Pliki do pobrania


 


© Konecranes and Demag Sp. z o.o.